Založ si blog

Nevesty, dobre nebude!

Nevesty, dobre nebude!
Klamár a podvodník. Oklamal vás. Podviedol. A nielen vás. Podviedol a oklamal státisíce obyčajných ľudí. Teraz myslím tých Naozaj obyčajných, nie tých Obyčajných Ľudí a Nezávislé Osobnosti (OĽaNO). Tých si len kúpil. Zamestnal vo svoje súkromnej eseročke OLANO Ltd.. Zapredancov. Neobyčajných, závislých, zaplatených a viac-menej (zmluvne) zviazaných úbožiakov.

Keď vám 16. septembra, drahé naše nevesty slovenské, náš malokarpatský génius Igor Pomätenovič osobne skrze svoj modloslužobný fejsbúkový oltár, frajersky, bohorovne a fanfarónsky sľuboval, že bude dobre, tak vám klamal. A oklamal. On len machroval, ako vždy. Dobre nebude. Bude zle. Ba ešte horšie.
Aj keď mu jeho oddaní a – podľa jeho vlastných slov – najlepší slovenskí odborníci v oblasti epidemiológie a virológie dôrazne a verejne odporučili znížiť počet svadobných účasnítkov na minimum. on to „vzal odvážne a statočne“ do svojich vlastných starostlivo dezinfikovaných rúk. Ich zodpovedné a profesionálne rady ignoroval. Povedané jeho vlastným obľúbeným slovom, zvysoka na ne „sral“. A veľkohubo vyhlásil, že „dobre bude“ –  teda že nevestám aj jemu bude dobre. Áno. Touto svojou frajerinou si iste aspoň na chvíľku on osobne urobil dobre. On áno. ONANO! A bolo mu dobre. A užil si znova chvíľku pozornosti celej verejnosti (fejsbúku), hŕstku sympatie, 3 minúty slávy a lajky slovenských neviest a ich rodinných príslušníkov. Dosť tým však zarmútil našich (aj jeho) epidemiológov, hygienikov a zdravotníkov vrátane svojho (OLANO Ltd.) ministra zdravotníctva, ktorý z toho až ochorel.

Prešiel týždeň, dva. Na viacerých svadbách najmä na východnom a severnom Slovensku bolo nevestám, ženíchom a stovkám svadobných hostí VEĽMI DOBRE, aby vzápätí po vytriezvení po pár dňoch zistili, že sú nakazení a že im už nie je až tak dobre, ba viacerým je ZLE aj HORŠIE ako zle. A ďalším desiatkam a stovkám svadobčanov a ich príbuzným a kolegom ešte len bude zle a horšie. Veľmi zle!

A čo teraz spravil náš malokarpatský spasiteľ? Ukrutne sa nasrdil. Obvinil všetkých, aj vás, milé nevesty, že ste ho sklamali, oklamali! Zneužili jeho dôveru, jeho láskavosť a veľkodušnosť. Nedodržiavali ste platné nariadenia, nenosili rúšky, neudržiavali odstup a neumývali si ruky. On sám síce na firemnej svadbe spoločnosti ONANO Ltd. rúško ani odstup nemal, ale ruky si zato umýval a aj umýva. Ako Pontský Pilát. Aj viackrát denne. On nič. Jeho ruky a svedomie sú čisté. A zvestoval nám aj vám, milé nevesty, že bude nasledovať trest. Prísny, nemilosrdný ale spravodlivý trest. Znova prevezme vládu do svojich vlastných sterilne dezinfikovaných pilátskych rúk.

Matovič – inficovaný, zmyslov zbavený

17.04.2021

Znova som raz zhrešil. Porušil som svoju vlastnú prísahu. A zasa som raz sledoval tlačovú besedu nášho spasiteľa. Deväťbolestného Jegora Pomätenoviča ONaNO-a, patróna Slovenska. Nechcem teraz rozoberať obsah a formu jeho vyhlásení ani to, prečo zasa tak vystrájal. Mňa zaujal najmä jeho aktuálny zdravotný stav. Chudáčik. Mal oči plné sĺz a ústa plné nenávisti a [...]

Odpúšťam vám. Ale draho to zaplatíte.

28.03.2021

„Odpúšťam vám. Ale draho to zaplatíte!“ Povedal svojho času Vasiľ Biľak – blahej pamäti. Bolo to po tzv. normalizácii, krátko po tom, ako zdravé jadro komunistickej strany porazilo oportunistov a revizionistov. „Odpúšťame vám, súdruhovia. Odpúšťame, ale nezabúdame.“ A ešte dávno – takmer 300 rokov – pred Vasiľom tieto slová [...]

Počuli sme slovo blázna 2

28.03.2021

Čítanie z Knihy mnohých tvári svätého Jegora Pomäteného, verš dvanásty. .. a tma bola nad priepasťou a duch Pomätený vznášal sa nad vodami. I riekol Jegor Pomätený „Urobme človeka na môj obraz“. A stalo sa tak. „A urobme ešte viac ľudí. Obyčajných ľudí.“ I stalo sa tak. A videl Jegor, že je to dobré. A nastal večer, a nastalo [...]

Kajs Saíd / Tunisko /

Ústavná kríza v Tunisku: Po premiérovi prezident Saíd odvolal dvoch ministrov

27.07.2021 07:27

Tuniský prezident Kajs Saíd tiež pozastavil činnosť parlamentu na 30 dní. Vládnuca Strana obnovy označila tieto kroky za štátny prevrat, iní hovoria o "útoku na demokraciu".

Joe Biden / Mustafa Kázimí /

Biden: Bojová misia USA v Iraku sa skončí do konca roka, vzťahy s Bagdadom vstupujú do novej fázy

27.07.2021 07:10

V súčasnosti v Iraku pôsobí 2 500 amerických vojakov, ktorí pomáhajú miestnym silám čeliť zvyškom skupiny Islamského štátu.

Veľká Británia / Loď /

Paríž a Londýn podpísali dohodu o ochrane Lamanšského prielivu pred teroristickými útokmi

27.07.2021 07:01

Dokument sa týka spoločnej ochrany prielivu pred potenciálnym útokom teroristov, ktorí by si mohli za cieľ zvoliť veľké plavidlo, napríklad trajekt.

Mun Če-in / Kim Čong-un / Severná Kórea / Južná Kórea /

Severná a Južná Kórea nečakane obnovili cezhraničnú komunikáciu

27.07.2021 06:38

Lídri krajín sa tiež dohodli na tom, že čo "najskôr obnovia vzájomnú dôveru medzi oboma Kóreami a že budú vo vzťahoch opäť pokračovať,“ uviedla vo vyhlásení kancelária juhokórejského prezidenta.

johanpp

Všetci nemôžu byť filozofmi, ale každý by mal vo vlastnom záujme aspoň desať minút denne rozmýšľať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 366467x
Priemerná čítanosť článkov: 6211x

Autor blogu

Kategórie