Založ si blog

Matovičov testovací blud

Ako dlho trvá platnosť negatívneho antigénového testu?

Podľa pôvodného psychotického nápadu predsedu Pomätenoviča to mala byť 1-týždňová priepustka na slobodu. Teda  po tom, ako niekto získa na militarizovanom kontrolnom bode (odbernom mieste) papier o negatívnom výsledku antigénového testu (presnejšie povedané bumažku o podrobení sa násiliu psychofašistického fuhrera) si tento znásilnený nešťastník za odmenu zaslúži trochu radosti – možnosť ísť na poštu, k lekárovi či do práce a do školy. Hurá.
Lenže – zrejme pre veľký úspech – ďalší psychofašistický pomätený nápad predĺžil šmahom ruky (a Úradu vlády) platnosť tejto bumážky o ďalší týždeň.

Teda týmto sa – ako keby s vážnou tvárou – chce tvrdiť, že ešte 14 dní po absolvovaní antigénového testu platí jeho NEGATÍVNY výsledok?
Veď bežne sa pri korona  testoch (väčšinou PCR) na letiskách či pri vstupe na územie iného štátu vrátane Slovenska uznáva platnosť takéhoto dokumentu (negatívneho výsledku testu) maximálne 72 hodín, väčšinou však 48 hodín. Teda ten test nesmie byť starší ako 48 resp. 72 hodín, inak je neplatný.
Aj v profesionálnom športe (hokej, futbal, tenis, cyklistika) v tomto epidemickom svete sa bežne športovci aj tréneri testujú minimálne raz týždenne, platnosť ich negatívnych testov sa NIKDE neuznáva dlhšie ako jeden týždeň.
Akýkoľvek jedinec, ktorý by tvrdil, že človek s negatívnym antigénovým testom je aj po týždni či dokonca 2 týdňoch stále negatívny a môže teda pobehovať po obchodoch, kaderníkoch či výrobných prevádzkach, je buď pomýlený a chorý alebo ide o vedomú lož. Alebo hoax. Fake news.
Nechápem, ako je možné, že si tieto elementárne fakty neuvedomujú tie húfy lekárov, hygienikov a epidemiológov vo všetkých tých pomätenovičovych krízových generálnych štáboch a konzíliach. Alebo si to uvedomujú? A mlčia? Súhlasia s ním? Aj s týmito jeho bludmi a represiami? Boja sa ho?
Prečo?
Myslím si, že ide o najhrubšie a najbrutálnejšie zneužitie právomoci verejného činiteľa (vláda aj s predsedom sú nepochybne verejní činitelia) voči veľkej skupine bezbranných občanov (najmä dôverčivým dôchodcom). Tento trestný čin bude skôr či neskôr spravodlivo potrestaný.

NAKA čaká.

Nie. Toto nie je Rio de Janeiro. Je to veľa horšie.

To nem dopadne dobre.

OČKOVANCI A PREKONANCI

20.11.2021

Je to jasné. Treba nám rozšíriť slovnú zásobu. Slovník slovenského jazyka. Počas pandémie Covidu sa v tzv. úradnej reči dnes už veľmi často objavuje slovné spojenie označujúce človeka, ktorý je zaočkovaný (proti COVIDu) a potom ďalšiu veľkú skupinu jedincov, ktorí chorobu (COVID) prekonali. Viacslovné formulácie označujúce takýchto jednotlivcov sú dosť [...]

Matovič – inficovaný, zmyslov zbavený

17.04.2021

Znova som raz zhrešil. Porušil som svoju vlastnú prísahu. A zasa som raz sledoval tlačovú besedu nášho spasiteľa. Deväťbolestného Jegora Pomätenoviča ONaNO-a, patróna Slovenska. Nechcem teraz rozoberať obsah a formu jeho vyhlásení ani to, prečo zasa tak vystrájal. Mňa zaujal najmä jeho aktuálny zdravotný stav. Chudáčik. Mal oči plné sĺz a ústa plné nenávisti a [...]

Odpúšťam vám. Ale draho to zaplatíte.

28.03.2021

„Odpúšťam vám. Ale draho to zaplatíte!“ Povedal svojho času Vasiľ Biľak – blahej pamäti. Bolo to po tzv. normalizácii, krátko po tom, ako zdravé jadro komunistickej strany porazilo oportunistov a revizionistov. „Odpúšťame vám, súdruhovia. Odpúšťame, ale nezabúdame.“ A ešte dávno – takmer 300 rokov – pred Vasiľom tieto slová [...]

Ašot Mkrtyčev

Po USA a Rusku uvalil na slovenského obchodníka so zbraňami sankcie aj Soul

21.09.2023 12:28

Južná Kórea uvalila nové sankcie celkovo na desať jednotlivcov a dve spoločnosti zapojené do ilegálneho obchodovania KĽDR so zbraňami.

SR polícia Nedožery Brezany odpad rádioaktívny TNX

Výbušniny a rádioaktívny odpad skladoval na starom družstve pri Prievidzi, muža vzali do väzby

21.09.2023 12:23

Obvineného vzal súd do väzby z dôvodu, že môže pokračovať v trestnej činnosti.

šeliga, naď

Demokrati vyzvali SaS, KDH a PS, aby vylúčili Hlas zo spolupráce

21.09.2023 12:14

Šeliga a Naď apelujú na strany, aby spoločne mobilizovali nerozhodnutých voličov.

Zničená dedina Robotyne na Ukrajine

NYT: Cena protiofenzívy: Viac mŕtvych, zhorených budov, zdevastovaná krajina

21.09.2023 11:46

Zahynie viac ľudí, zhorí viac budov a pôda bude zdevastovaná na desaťročia. To je cena protiofenzívy, konštatuje The New York Times.

johanpp

Všetci nemôžu byť filozofmi, ale každý by mal vo vlastnom záujme aspoň desať minút denne rozmýšľať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 60
Celková čítanosť: 407333x
Priemerná čítanosť článkov: 6789x

Autor blogu

Kategórie