Založ si blog

Mongoli píšu list Matovičovi

Kozáci písali list sultánovi.
Boľševici písali Chamberlainovi.
Slovenskí poľnohospodári píšu otvorený list Matovičovi.

A – ako sa nám podarilo zistiť z diplomatických kruhov – aj mongolskí poslanci Najvyššieho ľudového churalu napísali, odhlasovali a odoslali list na Slovensko. Demarš. Naše investigatívne centrum uverejňuje jeho plné znenie.

Titl.
Jegor Pomätenovič Oľanošvili
Do vlastných rúk!

Vaše Blahorodie Jegor Pomätenovič!
Tlačové agentúry ako aj naša diplomatická misia v Bratislave nás informovala, že Vaše Blahorodie nám diplomaticko-obchodnou cestou ponúka pôvodný slovenský pandemický plán na boj proti koronavírusu.
Sme si dobre vedomí toho, že ide o plán, ktorý na váš rozkaz mal počas svojho krátkeho vyhnanstva v dubajskej púšti vyhotoviť Váš službukonajúci vezír, bratislavsko-kaviarenský kalif Richard Jumdžáginovič Šušulyk. A z dôveryhodných zdrojov a aj z pera samotného Vášho Blahorodia vieme, že túto úlohu tento holohlavý pohansko-liberálny pes v stanovenom termíne nesplnil.

Ako si nepochybne Vaše Blahorodie uvedomuje a spomína, pred vyše sedemsto rokmi naše bratské vojská, naše slávne jazdectvo, ukoristilo a potom roky plienilo krajinu, ktorú momentálne má v koristnej držbe Vaše Blahorodie.

Vaše Blahorodie preto iste chápe, že predmetný artefakt (pandemický plán) takéhoto nízkeho pôvodu a ešte nižšej kvality, ktorý preto Vaše Blahorodie oprávnene nepovažovalo ani za hodný, aby na ňom nakrátko spočinulo svojim spanilým pohľadom, nemôže naša hrdá krajina, ktorú v Najvyššom ľudovom churale zastupujeme, za daných geopolitických a klimatických podmienok prijať.

Nakoľko však chápeme, v akej ťaživej pandemicko-psychopatickej situácii sa momentálne Vaše Blahorodie nachádza a aj vzhľadom na dlhotrvajúcu ťažkú chorobu, ktorou Vaše Vysokoblahorodie trpí a ktorá sa stále zhoršuje, sme sa uzniesli, že Vám pošleme dar.
Veríme, že Vaše Blahorodie tento dar prijme s potešením a radosťou, a že sa Vášmu Blahorodiu pri aktivitách s ním uľaví.
Dar posielame koňmo prostredníctvom jazdeckého diplomatického kuriéra v prílohe.

 

Znamenám sa v neskonalej úcte a končím s oblúbeným pozdravom Vášho Blahorodia
Nevesty, dobre bude!

 

Podpísaný:

Gengis Kublai-Changin, predseda prezídia najvyššieho ľudového churalu Mongolskej ľudovodemokratickej republiky, Ulan Bator

—-

Príloha: čiernobiely šikmooký koník (plugin hybrid, hojdací, vyrezávaný, materiál: slonovina-eben, intarzia, elektro, 220 V)

Matovič – inficovaný, zmyslov zbavený

17.04.2021

Znova som raz zhrešil. Porušil som svoju vlastnú prísahu. A zasa som raz sledoval tlačovú besedu nášho spasiteľa. Deväťbolestného Jegora Pomätenoviča ONaNO-a, patróna Slovenska. Nechcem teraz rozoberať obsah a formu jeho vyhlásení ani to, prečo zasa tak vystrájal. Mňa zaujal najmä jeho aktuálny zdravotný stav. Chudáčik. Mal oči plné sĺz a ústa plné nenávisti a [...]

Odpúšťam vám. Ale draho to zaplatíte.

28.03.2021

„Odpúšťam vám. Ale draho to zaplatíte!“ Povedal svojho času Vasiľ Biľak – blahej pamäti. Bolo to po tzv. normalizácii, krátko po tom, ako zdravé jadro komunistickej strany porazilo oportunistov a revizionistov. „Odpúšťame vám, súdruhovia. Odpúšťame, ale nezabúdame.“ A ešte dávno – takmer 300 rokov – pred Vasiľom tieto slová [...]

Počuli sme slovo blázna 2

28.03.2021

Čítanie z Knihy mnohých tvári svätého Jegora Pomäteného, verš dvanásty. .. a tma bola nad priepasťou a duch Pomätený vznášal sa nad vodami. I riekol Jegor Pomätený „Urobme človeka na môj obraz“. A stalo sa tak. „A urobme ešte viac ľudí. Obyčajných ľudí.“ I stalo sa tak. A videl Jegor, že je to dobré. A nastal večer, a nastalo [...]

Joe Biden / Mustafa Kázimí /

Biden: Bojová misia USA v Iraku sa skončí do konca roka, vzťahy s Bagdadom vstupujú do novej fázy

27.07.2021 07:10

V súčasnosti v Iraku pôsobí 2 500 amerických vojakov, ktorí pomáhajú miestnym silám čeliť zvyškom skupiny Islamského štátu.

Veľká Británia / Loď /

Paríž a Londýn podpísali dohodu o ochrane Lamanšského prielivu pred teroristickými útokmi

27.07.2021 07:01

Dokument sa týka spoločnej ochrany prielivu pred potenciálnym útokom teroristov, ktorí by si mohli za cieľ zvoliť veľké plavidlo, napríklad trajekt.

Mun Če-in / Kim Čong-un / Severná Kórea / Južná Kórea /

Severná a Južná Kórea nečakane obnovili cezhraničnú komunikáciu

27.07.2021 06:38

Lídri krajín sa tiež dohodli na tom, že čo "najskôr obnovia vzájomnú dôveru medzi oboma Kóreami a že budú vo vzťahoch opäť pokračovať,“ uviedla vo vyhlásení kancelária juhokórejského prezidenta.

Británia, protesty, koronavírus

ONLINE: V Rusku poslali za mreže ľudí, ktorí sa búrili proti koronavírusovým opatreniam

27.07.2021 06:15

Za mrežami si odsúdení podľa paragrafu o masových nepokojoch majú odpykať päť rokov a viac.

johanpp

Všetci nemôžu byť filozofmi, ale každý by mal vo vlastnom záujme aspoň desať minút denne rozmýšľať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 366447x
Priemerná čítanosť článkov: 6211x

Autor blogu

Kategórie