Založ si blog

Rýchly spoľahlivý domáci testovací kit na koronavírus

Pred dvoma dňami som tu uverejnil príspevok ,  kde som neviazane diskutoval otázku tzv. rýchlych testov (R-testy) na koronavírus a ich užitočnosť, vhodnosť a spoľahlivosť. Vyjadril som tam aj svoj názor na absolútnu nekvalifikovanosť a hrubé zavádzanie, ktoré k rýchlotestom opakovane emitoval do verejného priestoru náš adiabatický predseda a malokarpatský génius Igor.

Dnes, 28.3.2020 bola v britskych novinach The Telegraph zverejnená zásadná informácia o nových domácich testovacích kitoch (R-testoch) vyvinutých a vyrábaných masovo v UK. Ide o veľmi rýchly a veľmi presný test dodávaný ako tzv. domáci kit (na spôsob tehotenského testu). Dokáže si ho vykonať každý aj sám, výsledok je známy do 15 minút. Pohodlnosť, spoľahlivosť, dostupnosť a efektívnosť tohto R-testu je prakticky rovnaká ako pri genetických testoch (G-testy) nehovoriac o nákladoch, rýchlosti a cene takéhoto testovania. Britské úrady a zdravotníctvo (NHS)  chcú tieto R-testy masovo začať používať v najbližších dňoch – od budúceho týždňa. Uvažuje sa o vykonávaní stotisíc takýchto testov DENNE. Samotná britská vláda si objednala a už zakúpila 3,5 milióna takýchto testov.

Kto vie po anglicky, odporúčam si prečítať jasné až polopatistické odpovede na všetky podstatné otázky k týmto testom tu:

https://www.telegraph.co.uk/news/2020/03/28/coronavirus-covid-19-home-antibody-test-kits/

Veľmi podobný vývoj s R-testami sa deje aj v USA, Nemecku, Rakúsku, predtým v Južnej Kórey, Číne a inde.

OČKOVANCI A PREKONANCI

20.11.2021

Je to jasné. Treba nám rozšíriť slovnú zásobu. Slovník slovenského jazyka. Počas pandémie Covidu sa v tzv. úradnej reči dnes už veľmi často objavuje slovné spojenie označujúce človeka, ktorý je zaočkovaný (proti COVIDu) a potom ďalšiu veľkú skupinu jedincov, ktorí chorobu (COVID) prekonali. Viacslovné formulácie označujúce takýchto jednotlivcov sú dosť [...]

Matovič – inficovaný, zmyslov zbavený

17.04.2021

Znova som raz zhrešil. Porušil som svoju vlastnú prísahu. A zasa som raz sledoval tlačovú besedu nášho spasiteľa. Deväťbolestného Jegora Pomätenoviča ONaNO-a, patróna Slovenska. Nechcem teraz rozoberať obsah a formu jeho vyhlásení ani to, prečo zasa tak vystrájal. Mňa zaujal najmä jeho aktuálny zdravotný stav. Chudáčik. Mal oči plné sĺz a ústa plné nenávisti a [...]

Odpúšťam vám. Ale draho to zaplatíte.

28.03.2021

„Odpúšťam vám. Ale draho to zaplatíte!“ Povedal svojho času Vasiľ Biľak – blahej pamäti. Bolo to po tzv. normalizácii, krátko po tom, ako zdravé jadro komunistickej strany porazilo oportunistov a revizionistov. „Odpúšťame vám, súdruhovia. Odpúšťame, ale nezabúdame.“ A ešte dávno – takmer 300 rokov – pred Vasiľom tieto slová [...]

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Petr Pavel, Česko, voľby

New York Times: České voľby boli testom populizmu. Denník upozorňuje aj na Fica

29.01.2023 07:00

Súboj o post českého prezidenta bol podľa amerického denníka New York Times prvým v rámci série dôležitých volieb v strednej a východnej Európe.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev rokuje o raketách dlhého doletu. Cieľom je aj Krym

29.01.2023 06:03, aktualizované: 07:59

Ukrajina rokuje o dodávkach rakiet dlhého doletu, aby mohla ničiť ciele hlboko za frontovou líniou, napríklad sklady munície.

johanpp

Všetci nemôžu byť filozofmi, ale každý by mal vo vlastnom záujme aspoň desať minút denne rozmýšľať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 60
Celková čítanosť: 401135x
Priemerná čítanosť článkov: 6686x

Autor blogu

Kategórie