Založ si blog

Blackout !

Tak nám náš malokarpatský génius Igor Pomätenovič Oňano znova zažiaril. Zjavil sa zástupom a zvestoval, že urobí zázrak.

Blackout. Teda niečo ako výnimočný stav a prakticky úplné zastavenie života na Slovensku na 3 týždne.
Údajným cieľom je záchrana národa a hospodárstva – a to za cenu krátkeho nemilosrdného zavretia všetkého a všetkých do izolácie – až na vojakov a stotisíc kľúčových pracovníkov. Týmto sa – raz a navždy – úplne zlikviduje koronavírus, a hneď potom sa naplno vráti život na Slovensku do normálu a šťastia, rozbehnú sa všetky továrne, obchody, služby, zábava, šport, showbiznis – skrátka všetko.
Toto mi veľmi pripomína tzv. teóriu veľkého skoku. Pred 60-timi rokmi v Číne tí najrevolučnejší vodcovia a kormidelníci hlásali heslo :
Tri roky tvrdej usilovnej práce teraz – a potom tisíc rokov blahobytu!
Výsledkom tohto čínskeho komunistického experimentu bolo veľa rokov hrdlačenia, bieda, hladomor a milióny mŕtvych.

Ale predstavme si na chvíľu, že by to tu na Slovensku naozaj nastalo, ten zázrakblackout. A že by sa nejakým zázrakom podarilo za tri týždne úplne vyhubiť koronavírus. Nasledujúci deň by všetci nastúpili do práce, do tovární, prevádzok, škôl, divadiel, obchodov, barov, reštaurácií, kaderníctiev a úradov.
A začali by slúžiť a vyrábať (teda tí z výrobných prevádzok). Ale pre koho by vyrábali? Kto by ich výrobky (a služby) objednával, kupoval a zaplatil? Veď – ako vieme – Slovensko je exportne orientovaná ekonomika, teda väčšina (možno 70%) produkcie smeruje zahraničným zákazníkom.

Ale čo títo naší zákazníci – odberatelia? Áno, sú zúfalí, deprimovaní, neštastní. Ale nie preto, že by im slovenskí výrobcovia nevedeli, nestíhali či nechceli dodávať svoju produkciu – autá, oceľ, žinčicu. Sú neštastní a zúfalí z toho, že nimi úpenlivo požadované a objednané výrobky nestíhajú dodávať činski a ďalší nie-slovenskí výrobcovia. A aké sú to výrobky? No rúška, respirátory, pľúcne ventilátory, testy (aj rýchlotesty), hygienické potreby, dezinfekcia, ochranné prostriedky. Lieky. Potraviny. Obilie. Ryža. Šošovica.

Blackout!

PS. Alebo že by prvý apríl ?

Matovič – inficovaný, zmyslov zbavený

17.04.2021

Znova som raz zhrešil. Porušil som svoju vlastnú prísahu. A zasa som raz sledoval tlačovú besedu nášho spasiteľa. Deväťbolestného Jegora Pomätenoviča ONaNO-a, patróna Slovenska. Nechcem teraz rozoberať obsah a formu jeho vyhlásení ani to, prečo zasa tak vystrájal. Mňa zaujal najmä jeho aktuálny zdravotný stav. Chudáčik. Mal oči plné sĺz a ústa plné nenávisti a [...]

Odpúšťam vám. Ale draho to zaplatíte.

28.03.2021

„Odpúšťam vám. Ale draho to zaplatíte!“ Povedal svojho času Vasiľ Biľak – blahej pamäti. Bolo to po tzv. normalizácii, krátko po tom, ako zdravé jadro komunistickej strany porazilo oportunistov a revizionistov. „Odpúšťame vám, súdruhovia. Odpúšťame, ale nezabúdame.“ A ešte dávno – takmer 300 rokov – pred Vasiľom tieto slová [...]

Počuli sme slovo blázna 2

28.03.2021

Čítanie z Knihy mnohých tvári svätého Jegora Pomäteného, verš dvanásty. .. a tma bola nad priepasťou a duch Pomätený vznášal sa nad vodami. I riekol Jegor Pomätený „Urobme človeka na môj obraz“. A stalo sa tak. „A urobme ešte viac ľudí. Obyčajných ľudí.“ I stalo sa tak. A videl Jegor, že je to dobré. A nastal večer, a nastalo [...]

Kajs Saíd / Tunisko /

Ústavná kríza v Tunisku: Po premiérovi prezident Saíd odvolal dvoch ministrov

27.07.2021 07:27

Tuniský prezident Kajs Saíd tiež pozastavil činnosť parlamentu na 30 dní. Vládnuca Strana obnovy označila tieto kroky za štátny prevrat, iní hovoria o "útoku na demokraciu".

Joe Biden / Mustafa Kázimí /

Biden: Bojová misia USA v Iraku sa skončí do konca roka, vzťahy s Bagdadom vstupujú do novej fázy

27.07.2021 07:10

V súčasnosti v Iraku pôsobí 2 500 amerických vojakov, ktorí pomáhajú miestnym silám čeliť zvyškom skupiny Islamského štátu.

Veľká Británia / Loď /

Paríž a Londýn podpísali dohodu o ochrane Lamanšského prielivu pred teroristickými útokmi

27.07.2021 07:01

Dokument sa týka spoločnej ochrany prielivu pred potenciálnym útokom teroristov, ktorí by si mohli za cieľ zvoliť veľké plavidlo, napríklad trajekt.

Mun Če-in / Kim Čong-un / Severná Kórea / Južná Kórea /

Severná a Južná Kórea nečakane obnovili cezhraničnú komunikáciu

27.07.2021 06:38

Lídri krajín sa tiež dohodli na tom, že čo "najskôr obnovia vzájomnú dôveru medzi oboma Kóreami a že budú vo vzťahoch opäť pokračovať,“ uviedla vo vyhlásení kancelária juhokórejského prezidenta.

johanpp

Všetci nemôžu byť filozofmi, ale každý by mal vo vlastnom záujme aspoň desať minút denne rozmýšľať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 366459x
Priemerná čítanosť článkov: 6211x

Autor blogu

Kategórie