Založ si blog

Blackout !

Tak nám náš malokarpatský génius Igor Pomätenovič Oňano znova zažiaril. Zjavil sa zástupom a zvestoval, že urobí zázrak.

Blackout. Teda niečo ako výnimočný stav a prakticky úplné zastavenie života na Slovensku na 3 týždne.
Údajným cieľom je záchrana národa a hospodárstva – a to za cenu krátkeho nemilosrdného zavretia všetkého a všetkých do izolácie – až na vojakov a stotisíc kľúčových pracovníkov. Týmto sa – raz a navždy – úplne zlikviduje koronavírus, a hneď potom sa naplno vráti život na Slovensku do normálu a šťastia, rozbehnú sa všetky továrne, obchody, služby, zábava, šport, showbiznis – skrátka všetko.
Toto mi veľmi pripomína tzv. teóriu veľkého skoku. Pred 60-timi rokmi v Číne tí najrevolučnejší vodcovia a kormidelníci hlásali heslo :
Tri roky tvrdej usilovnej práce teraz – a potom tisíc rokov blahobytu!
Výsledkom tohto čínskeho komunistického experimentu bolo veľa rokov hrdlačenia, bieda, hladomor a milióny mŕtvych.

Ale predstavme si na chvíľu, že by to tu na Slovensku naozaj nastalo, ten zázrakblackout. A že by sa nejakým zázrakom podarilo za tri týždne úplne vyhubiť koronavírus. Nasledujúci deň by všetci nastúpili do práce, do tovární, prevádzok, škôl, divadiel, obchodov, barov, reštaurácií, kaderníctiev a úradov.
A začali by slúžiť a vyrábať (teda tí z výrobných prevádzok). Ale pre koho by vyrábali? Kto by ich výrobky (a služby) objednával, kupoval a zaplatil? Veď – ako vieme – Slovensko je exportne orientovaná ekonomika, teda väčšina (možno 70%) produkcie smeruje zahraničným zákazníkom.

Ale čo títo naší zákazníci – odberatelia? Áno, sú zúfalí, deprimovaní, neštastní. Ale nie preto, že by im slovenskí výrobcovia nevedeli, nestíhali či nechceli dodávať svoju produkciu – autá, oceľ, žinčicu. Sú neštastní a zúfalí z toho, že nimi úpenlivo požadované a objednané výrobky nestíhajú dodávať činski a ďalší nie-slovenskí výrobcovia. A aké sú to výrobky? No rúška, respirátory, pľúcne ventilátory, testy (aj rýchlotesty), hygienické potreby, dezinfekcia, ochranné prostriedky. Lieky. Potraviny. Obilie. Ryža. Šošovica.

Blackout!

PS. Alebo že by prvý apríl ?

ZOO Trnava – Výpredaj

01.06.2020

ZOO Trnava predá súkromníkom i spoločenským organizáciam v rámci jarného odpisu tieto druhy zvere : – 2 ks tiger záhradný, šľachtený, v záruke, nabehaných 5000 km, pojazdný-. 1 ks vtákopysk podivný, tatranský, živorodý, s náhradným pyskom, kloaka štandard vzadu, po generálke – 4 ks orol izbový, dvojvalcový,vzduchom chladený, s meniteľnou geometriou [...]

Najlepšia vláda

26.05.2020

Ktorá vláda je najlepšia? Aká forma vlády či spoločenského zriadenia je optimálna? Túto otázku si spoločnosti, civilizácie ale hlavne filozofi a myslitelia kladú už po stáročia. Ba aj Sid Meier, autor legendárnej ťahovej strategickej počítačovej hry Civilization si ju opakovane kládol. Ľudstvo už zažilo a viac-menej prežilo všeličo. Rôzne formy diktatúry vrátane [...]

Môj priateľ Peter

25.05.2020

Môj priateľ Peter je dobrý človek. Nie, že by to bol nejaký abstinent alebo čo, ale v podstate je dobrák. Jeho najväčšou prednosťou je však jeho priateľka Marka. Marka je tiež dobrý človek. Je to taká malá, čiernooká, do ničoho ju netreba dvakrát núkať. V našich kruhoch je pokladaná za Petrovu frajerku, a aj ona sama za takú pokladá. Veľmi dobre sa spolu všetci [...]

USA / armáda / vojak /

Trump nariadil zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku

05.06.2020 23:22

Americký prezident Donald Trump mal nariadiť Pentagónu, aby do septembra 2020 stiahol z Nemecka takmer 10-tisíc amerických vojakov.

Trump

Trump označil starostku Washingtonu za neschopnú

05.06.2020 22:41

Americký prezident takto reagoval na list starostky Washingtonu Muriel Bowserovej, v ktorom Trumpa žiadala, aby z hlavného mesta stiahol všetky federálne bezpečnostné sily.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Na procese v kauze vraždy poslanca Rakovského odzneli záverečné reči

05.06.2020 18:30

Hlavné pojednávanie, kde by mal padnúť verdikt, je vytýčené na 18. júna.

marihuana, pervitín, polícia, drogy

Polícia zaistila počas akcie Malina pervitín za 45-tisíc eur a marihuanu

05.06.2020 16:45

Počas akcie vykonali domovú prehliadku, osobné prehliadky a prehliadku auta v okrese Senec.

johanpp

Všetci nemôžu byť filozofmi, ale každý by mal vo vlastnom záujme aspoň desať minút denne rozmýšľať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 242202x
Priemerná čítanosť článkov: 6920x

Autor blogu

Kategórie